Czy Domena z Przedrostkiem WWW. Ma Sens?

Czy jest sens tworzyć subdomenę z przedrostkiem www. (np. www.sukcesstrony.pl), skoro odchodzi się od jego stosowania, a nasz serwis jest pod adresem bez tegoż przedrostka (np. sukcesstrony.pl)?

Krótko: tak. Jeśli nie utworzą Państwo subdomeny z przedrostkiem www, to po wpisaniu www.cokolwiek.pl w przeglądarce wyświetli się błąd „Podana strona nie istnieje”. Wiele osób wciąż w taki sposób wpisuje adresy witryn, chociaż www. jest zupełnie zbędnym wydłużeniem adresu internetowego.

Należy więc utworzyć subdomenę z przedrostkiem www. i przekierować wejścia na nią na adres bez tegoż przedrostka.

Przekierowanie można zrobić w prosty sposób z poziomu panelu zarządzania domeną u naszego rejestratora domeny. Należy szukać opcji związanych z DNS (Domain Name Server, czyli Serwer Nazw Domeny), a następnie dodać nowy rekord typu CNAME (czyli alias, inna nazwa), przekierowujący z www.cokolwiek.pl na cokolwiek.pl. O szczegółową instrukcję, co po kolei kliknąć, możesz zapytać firmę, u której opłacasz domenę. Przekierowanie takie jest w pełni darmowe.

Przekierowania można dokonać także na inne sposoby (np. stosując tzw. nagłówek 301), ale ten jest najprostszy i nie wymaga ingerowania w hosting (w przeciwieństwie do wspomnianych przekierowań nagłówkowych 301). Wszystkie przekierowania są darmowe, a zlecenie ich wykonania informatykowi to koszt rzędu 10zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *