Jak połączyć się z serwerem FTP i zmienić pliki WordPressa?

Jak połączyć się z FTP? Jak edytować pliki szaty graficznej (motywu) systemu WordPress?

 1. Proszę zainstalować program do edycji plików PHP (takich jak szablon stopki strony). Polecamy bezpłatny program Notepad++. Pobrać i zainstalować mogą go Państwo tutaj: https://notepad-plus-plus.org/download/v7.7.1.html
 2. Gdy już Państwo zainstalują program Notepad++ do edycji plików PHP, proszę zainstalować program do łączenia się z FTP. Polecamy bezpłatny program Filezilla: https://filezilla-project.org/download.php?show_all=1
 3. Po instalacji powyższych programów należy połączyć się z serwerem FTP. W tym celu muszą Państwo posiadać 3 rzeczy: adres serwera FTP (zapewne będzie to adres domeny), nazwę użytkownika i hasło (mogą być inne, niż te, którymi logują się Państwo do panelu zarządzania serwerem hostingowym). Dane te dostarcza firma hostingowa i je należy o nie pytac.
 4. Tutaj znajdą Państwo film pokazujący, jak połączyć się z serwerem FTP po uruchomieniu programu Filezilla:
  https://www.youtube.com/watch?v=y-RdmDmpxYI
 5. Po prawej stronie widoczne są foldery i pliki na serwerze. Po lewej stronie widoczne są pliki i foldery na Państwa dysku.
 6. Po połączeniu z serwerem, w prawym panelu otwierają Państwo więc kolejno foldery. Najpierw, jeśli istnieją, to otwiera się foldery: public_html lub domena.pl lub www. Następnie wewnątrz znajduje się do otworzenia folder: wp-content, następnie wewnątrz: themes, następnie wewnątrz: folder motywu, którego się używa.
  Proszę najpierw zaznaczyć wszystkie pliki w prawym panelu i je przeciągnąć na swój dysk, czyli do lewego panelu. Następnie można je zmodyfikować (klikając dwukrotnie pliki PHP takie jak footer.php – od stopki, bądź header.php – od nagłówka) i zapisać w programie Notepad++.
  Gdy je Państwo zapiszą na swoim dysku, proszę je przesłać na serwer przez przeciągnięcie ich z lewego panelu (swojego dysku) do panelu prawego (na serwer). Następnie proszę sprawdzić, jak zmiany prezentują się na stronie.

W ten sposób prawidłowo edytuje się pliki PHP.