Jak Założyć Własną Stronę?

Jeśli robili Państwo już kiedyś stronę w HTMLu, to mogą spróbować swoich sił z instalacją systemu zarządzania treścią (ang. CMS – Content Management System). W zasadzie jest to bardzo proste – najpierw w panelu administracyjnym hostingu, np. dhosting.pl, zakłada się konto bazy danych MySQL, odpisuje jego dane (nazwę bazy danych, nazwę użytkownika, hasło i adres bazy danych), następnie umieszcza przez FTP pliki systemu na serwerze, wchodzi na swoją stronę w przeglądarce, wpisuje dane bazy MySQL i… tyle.

Dalej zarządzanie stroną wymaga tylko klikania, bez znajomości języków programowania – oto, jak prosto można założyć własną stronę!

Jak założyć własną stronę przy pomocy CMSu?

Szczególnie polecam system WordPress.

Jest to bodaj najpopularniejszy obecnie CMS, banalny w obsłudze i prosty w aktualizacji (wystarczy kliknąć dwa przyciski, by przejść na nową wersję).

Łatwo też zmienić w nim wygląd strony, używając jednego spośród 1400 darmowych szablonów, dostępnych w katalogu szablonów WordPressa – wystarczy kliknąć dwa odnośniki w systemie zarządzania treścią, nie trzeba nawet umieszczać plików na serwerze przez FTP.

Jak założyć własną stronę z darmowego szablonu?

Jeśli oponują Państwo za prostszą stroną w samym HTMLu, darmowe szablony znajdą Państwo na stronie oswd.org.

Z kolei wysokiej jakości płatne szablony znajdą Państwo na stronie TemplateMonster. W polu „keywords” mogą Państwo wpisać słowo kluczowe w języku angielskim, które pomoże odnaleźć odpowiedni szablon. Przetłumaczyć słowo kluczowe z polskiego na angielski mogą Państwo przez stronę Google Translate.

Jeśli wolą Państwo przeglądać ofertę TemplateMonster w języku polskim, mogą Państwo skorzystać z naszej strony SukcesStrony.pl.

Minusem mojej strony jest brak możliwości szukania po słowach kluczowych, jednak do dyspozycji mają Państwo listę kategorii w języku polskim.

Z usług TemplateMonster korzystałem wielokrotnie i zdecydowanie mogę polecić tamtejsze szablony.

Mam nadzieję, że pomogłem wyjaśnić, jak założyć własną stronę. W razie pytań proszę o kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *