Jaki Hosting Wybrać?

Jaki hosting wybrać? Której firmy? Na co zwrócić uwagę? Ile rozsądnie wydać?

Wbrew pozorom, oferty hostingowe nie różnią się zbytnio pod względem parametrów. W dzisiejszych czasach, niemal każdy serwer hostingowy utrzyma standardową stronę internetową.

W tym, jaki hosting wybrać, istotne jest zwłaszcza, by zdecydować się na usługę solidną, która będzie pracować bezawaryjnie. Jeśli bowiem nasz hosting nie działa, to nie działa cała nasza strona. Przyjmuje się, że hosting powinien działać w 99% dowolnego zakresu czasowego. Zakres ten nazywa się „uptime”. Jest to procentowy czas niezakłóconego działania strony WWW.

Poniższą terminologię i zagadnienia dokładnie wyjaśniliśmy w artykule Co to jest hosting? Jak wybrać najlepszy hosting? – zdecydowanie polecamy go przeczytać!

Jaki hosting wybrać pod względem parametrów?

Pozostałe parametry są raczej formalnością, ale koniecznie należy się upewnić, czy spełniają normy. Typowa strona będzie bez problemu działać na hostingu, który ma transfer minimum 30GB miesięcznie.

Pod względem technologicznym praktycznie zawsze przez osobę tworzącą dla nas stronę wymagane są PHP i MySQL (to narzędzia obsługujące na zapleczu działanie strony internetowej). Są one w standardzie. Może ich nie być tylko, jeśli hosting jest oznaczony jako hosting pod Windowsem lub jest przy nim napisane ASP lub Ruby lub Ruby on Rails.

Jaki hosting wybrać? Konkretna firma

Ja ze swojej strony polecam wielką, a zarazem solidną polską firmę dhosting.pl lub amerykański hosting bez limitu DreamHost. Ten ostatni przydaje się, jeśli spodziewamy się, że nasza strona będzie często odwiedzana lub będzie stosunkowo skomplikowana (np. będzie to sklep internetowy lub forum dyskusyjne).

Możesz na początek spróbować usług dhosting.pl, a w razie czego zmienić usługodawcę na DreamHost. Obydwa te hostingi kosztują około 300zł rocznie i jest to bardzo rozsądna i sprawiedliwa cena za solidną jakość ich usług.

Koniecznie zapoznaj się też z aktualnymi promocjami – na bieżąco analizuję oferty na rynku i doradzam, jaki hosting wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *