Płatny Hosting

Płatny hosting: Ile powinien kosztować? Którą ofertę wybrać? Na co patrzeć, wybierając płatny hosting?

Płatny hosting gwarantuje, że świadczone usługi będą wysokiej jakości. W przypadku serwera hostingowego oznacza to, że będzie on stabilny i szybki.

Jest mnóstwo ofert płatnych hostingów, ale stosując odpowiednie kryteria, możemy zawęzić i ułatwić wybór, a w końcu – wskazać konkretną ofertę, która wydaje się obecnie najbardziej atrakcyjna.

Co oferuje płatny hosting?

Jak już wspomniałem – stabilność i szybkość. Stabilność hostingu wyraża się przez czas jego dostępności w Internecie, czyli czas, w jakim komputer (zwany serwerem) działał bezawaryjnie. Dla dowolnie wziętego przedziału czasu, płatny hosting prawie zawsze gwarantuje 99% dostępności. Część firm zwraca pieniądze, jeśli nasza strona była niedostępna przez dłuższy niż 99% okres czasu.

Tanie oferty hostingowe mają z kolei taką wadę, że zbyt wielu klientów jest przypisywanych do obsługi przez jeden dany komputer. Efektem tego, komputer ten nie nadąża ze świadczeniem usług i działa niezmiernie powolnie, co oznacza wolne wczytywanie naszej strony internetowej, a w najgorszym przypadku jej całkowitą niedostępność. Nie należy więc wybierać najtańszego hostingu, ale też nie ma sensu kupować szczególnie drogiego, ponieważ nic nie zyskamy. Najlepiej wybrać zrównoważoną, sprawiedliwą i solidną ofertę – np. jedną z poniższych.

Który płatny hosting wybrać?

Praktycznie wszystkie płatne hostingi oferują to samo. Szczegółów na temat tego, czym się różnią (wraz z wyjaśnioną terminologią) dowiesz się w artykule Co to jest hosting? Jak wybrać najlepszy hosting? – koniecznie do niego zajrzyj! Standardem jest transfer powyżej 20GB, obsługa języków PHP i MySQL, w których tworzy się strony internetowe i kilka GB przestrzeni dyskowej. To w zupełności wystarczy na prawie każdą stronę. W Polsce takie usługi świadczy dhosting.pl. Jest to jeden z największych dostawców hostingu w kraju, sprawdzony także przez nas.

Możesz sprawdzić, czy serwery nazwy podołają większym stronom, jak sklepy internetowe, czy fora dyskusyjne. Jeśli okaże się, że nie, skorzystaj z hostingu bez limitu w DreamHost, po tej samej cenie. DreamHost jest jedną z 15 największych amerykańskich firm hostingowych. Ich absolutnym atutem jest pomoc techniczna, która na e-maile odpowiada dosłownie natychmiast i pomaga nawet w sprawach, które nie są bezpośrednio związane z hostingiem (np. problemy ze stroną). Jest to bez wątpienia najlepszy płatny hosting zagraniczny. Sam korzystam z niego od wielu lat. DreamHost zwraca także pieniądze, jeśli czas dostępności stron przez niego hostowanych będzie poniżej 99%.

Zobacz także dział aktualne promocje, który co kilka dni rewidujemy i uzupełniamy o atrakcyjne oferty różnych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *